Ecodriving

Ekologiczna jazda (Ecodriving) z TruckOnline

Eco Driving to termin, który przewija się w świecie firm transportowych i kierowców zawodowych od kilku lat, praktycznie bez przerw. Na zachodzie przyjęło się uważać ecodriving niemal za wyznacznik jazdy profesjonalnej, ale oczywiście stanowi on też dowód na świadome i ekonomiczne podróżowanie i prowadzenie działalności transportowej.

ecodriving

Zakłada się że przestawienie stylu pracy i przede wszystkim jazdy kierowców zatrudnionych w przedsiębiorstwach transportowych, a także innych opartych o częste i dalekie podróże, pozwala na znaczne oszczędności eksploatacyjne floty samochodowej. Co dokładnie oznacza termin "znaczne oszczędności"? Dokładne cyfry związane z oszczędnościami są uzależnione od wielu zmiennych, ale przyjmuje się przedział 5-25% oszczędności. Istotny jest fakt, iż oszczędności mogą sięgać nie tylko sfery zużycia paliwa, ale wiążą się także ze zmniejszeniem zużycia poszczególnych podzespołów czy zwiększeniem ogólnego bezpieczeństwa.

Kontrola zużycia paliwa

Jednocześnie, mimo swoich zalet Eco-driving nie przyjął się jeszcze w Polsce w pełni. Zwłaszcza kierowcy zawodowi opierają się przed wdrażaniem tego systemu jazdy w rzeczywistą praktykę na drodze i z tego też względu warto jest zainwestować w system monitorowania pojazdówKontrola gps paliwa pozwoli mieć stały nadzór nad bieżącym poziomem zużycia i pozwoli dopasować konkretne wyniki, do konkretnych pojazdów i kierowców. Monitorowanie paliwa i późniejsze systematyczne raporty mogą stać się podstawą do stworzenia w firmie rzetelnego systemu kontrolującego poziom rzeczywistego zużycia paliwa i pośrednio także pojazdów.

Flota gps z monitorowaniem zużycia paliwa opiera się na cyfrowych sondach paliwa, montowanych w zbiornikach pojazdów zarówno samochodów ciężarowych, jak i np. maszyn budowlanych. Istotne jest, aby sama sonda współpracowała z urządzeniami użytkowanymi w danej firmie, monitorujących pojazdy GPS, przykładowo cyfrowa sonda paliwa oferowana przez Lincor, pozwala na pełną i efektywną współprace z urządzeniami LXmicro i LX1, stanowiącymi podstawę systemu monitorowania pojazdów GPS. Nadajnik gps i jego cena pozwalają mimo oczywistych nakładów finansowych na wstępie, finalnie znacznie obniżyć koszty zużycia surowców.

Eco Driving z Truck Online

ecodriving eco driving

Monitoring GPS INFOLINIA
(+48) 22 599 45 00


Wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj już teraz lub zadzwoń!